Zaczynamy rekrutację do kolejnego projektu Erasmus+

Trzy kraje, 53 uczniów, wspólny temat i praca projektowa w międzynarodowych zespołach, czyli rozpoczynamy kolejny projekt w ramach akredytacji Erasmus+.

W 2026 roku zrealizujemy trzy mobilności:
🇬🇷 Grecja (Riwiera Olimpijska) 12-25 kwietnia 2026 r. – 25 uczniów
🇫🇷 Francja (Lazurowe Wybrzeże) 26 kwietnia – 9 maja 2026 r. – 14 uczniów
🇪🇸 Hiszpania (Costa del Sol) – jesień 2026 r. – 14 uczniów

⚡️REKRUTACJA:
Do projektu mogą zgłaszać się uczniowie klas I–III (przy czym klasy III tylko do Grecji i Francji).
Rekrutacja trwa od 16.02 do 25.03.2026 r.
Dokumenty składamy w sekretariacie w podanym wyżej terminie.
O udziale decydują m.in.: test językowy, autoprezentacja w języku angielskim, średnia ocen, test wiedzy o kraju, aktywność szkolna oraz sytuacja edukacyjna ucznia.

Szczegóły i dokumenty dostępne są na stronie szkoły w zakładce „Projekty – Erasmus+”.

🇪🇺 Projekt nr 2025-1-PL01-KA121-SCH-000326710 realizujemy w ramach przyznanej naszej szkole akredytacji Erasmus+ i finansowany jest w 100% ze środków Unii Europejskiej.

🌐 Temat projektu:
„Jedno miejsce – wiele kultur. Śladami różnorodności kulturowej: języki, kuchnie, symbole, religie, style życia.”
Podczas mobilności uczniowie będą badać dziedzictwo kulturowe regionów śródziemnomorskich, pracować warsztatowo ze szkołami partnerskimi, rozwijać kompetencje językowe, cyfrowe i przygotowywać konkretne rezultaty projektowe.

Kto może wziąć udział?

Do projektu mogą aplikować uczniowie klas I–III I LO w Ozorkowie w roku szkolnym 2025/2026, przy czym:

  • uczniowie klas III mogą ubiegać się o udział w mobilnościach do Grecji i Francji.
    • uczniowie klas I–II mogą ubiegać się o udział w mobilności Grecji, Francji oraz Hiszpanii.

Co obejmuje udział w projekcie?

Uczestnicy zobowiązani będą do udziału we wszystkich etapach:

  • przygotowanie językowe (język angielski + podstawy języka kraju goszczącego),
    • przygotowanie kulturowe,
    • warsztaty projektowe i cyfrowe,
    • przygotowanie organizacyjne i BHP,
    • zajęcia dotyczące programu Erasmus+ i jego priorytetów,
    • mobilność zagraniczna,
    • działania ewaluacyjne i upowszechniające po powrocie.

Podczas mobilności uczniowie realizują zajęcia formalne i nieformalne (6–8 godzin dziennie), pracując z uczniami szkół partnerskich i uczestnicząc w programie kulturowym.

Każda grupa przygotuje konkretne rezultaty projektowe: materiały cyfrowe, publikacje, działania promocyjne i upowszechniające.

Najważniejsze informacje o rekrutacji

O zakwalifikowaniu do projektu decyduje suma punktów rekrutacyjnych (maksymalnie 60 pkt.).

Punkty przyznawane są za:

  • test kompetencji językowych z języka angielskiego,
    • autoprezentację w języku angielskim,
    • średnią ocen,
    • ocenę z zachowania,
    • test wiedzy o kraju mobilności,
    • działalność na rzecz klasy i szkoły,
    • sytuację edukacyjną i życiową (wsparcie uczniów z mniejszymi szansami),
    • dodatkowe punkty dla uczniów, którzy wcześniej nie uczestniczyli w projektach Erasmus+.

Rekrutacja trwa od 16 lutego 2026 r. do 23 marca 2026 r.
Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły w terminie 16–25 lutego 2026 r. .

Wszystkie koszty udziału w projekcie: przygotowanie, transport, zakwaterowanie, wyżywienie, program kulturowy i ubezpieczenie, finansowane są ze środków Unii Europejskiej.

Zakończenie rekrutacji do projektu Erasmus+

Z radością informujemy, że zakończyliśmy proces rekrutacji do projektu Erasmus+ pt.
 
„Jedno miejsce – wiele kultur. Śladami różnorodności kulturowej: języki, kuchnie, symbole, religie, style życia.” 🌍
 
Rekrutacja była dwuetapowa i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zgłosiło się bowiem aż 125 uczniów!
Kandydaci musieli wykazać się nie tylko znajomością języka angielskiego (test oraz rozmowa w języku angielskim), ale również wiedzą o kraju, do którego aplikowali.
Pod uwagę brane były także:
  • 📚 średnia ocen
  • ⭐ ocena z zachowania
  • 🤝 działalność na rzecz szkoły, społeczności oraz samorozwoju
 
Dodatkowe punkty przyznawane były w ramach wyrównywania szans tj. za specjalne potrzeby edukacyjne, mniejsze możliwości oraz ograniczenia społeczne czy geograficzne.
 
W wyniku rekrutacji zakwalifikowały się 53 osoby:
  • 🇬🇷 25 uczniów – mobilność do Grecji
  • 🇫🇷 14 uczniów – mobilność do Francji
  • 🇪🇸 14 uczniów – mobilność do Hiszpanii
Już 12 kwietnia pierwsza grupa wyruszy do Grecji na dwutygodniową mobilność, podczas której, we współpracy z greckim liceum, będzie realizować zadania projektowe 🇬🇷✨
 
A tymczasem ruszają zajęcia przedmobilnościowe z przygotowania projektowego oraz języków obcych.
Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym i dziękujemy wszystkim uczestnikom rekrutacji za zaangażowanie! 💙
 
To dopiero początek naszej wspólnej, międzynarodowej przygody! 🌏